Gastronomia

W Dźwirzynie na talerzach, jak w każdej nadmorskiej miejscowości, króluje ryba. Dostaniemy ją w każdej postaci, może poza sushi. Ryby wędzone, smażone, pieczone – co kto lubi. Pizzę możemy zjeść niemal na każdej ulicy, a po hot-dogi czy inny fast-food mamy kilka kroków. Lody włoskie, amerykańskie, w polewie czy posypce to dla wielu nieodłączny element wakacji nad morzem. My również co roku sprawdzamy zarówno nowe Dźwirzyńskie knajpki i lokale jak i wracamy do starych, sprawdzonych. Co polecamy zjeść podczas urlopu w Dźwirzynie przeczytacie niżej.

Róża Wiatrów o lokalnej gastronomii

Wędzoną rybę czasem przyrządzamy samodzielnie i powiem nieskromnie, że wielu ludzi twierdzi, że jest to po prostu najlepsza ryba wędzona jaką jedli. Ryba ta nie jest przeznaczona na sprzedaż, jednakże zawsze chętnie poczęstujemy nią naszych gości. Smaczną rybkę można kupić również w porcie, do którego dzieli nas kilkanaście kroków, my polecamy wędzarnię znajdującą się na lewo od głównego wejścia do portu, na samym końcu alejki oraz tę na ul. Krasickiego (obok lodziarni).

Jednak nie samą rybą żyje człowiek – jeśli zechcemy zjeść na obiad coś “domowego” to na naszej ulicy znajdują się dwa lokale oferujące domowe jedzenie. My polecamy “Pobite Gary” na początku ulicy Żeglarskiej.

Świetny makaron w Dźwirzynie czeka nas w “Al Forno” przy głównej ulicy. Dania z grilla i nie tylko znajdziemy w “MESA Grill Restaurant Cafe”. Poza tymi dwoma wspomnianymi lokalami pełną obsługę kelnerską uświadczymy jeszcze jedynie w “Stacja Bałtyk”. Po posiłku polecamy pyszne ciasta i kawy.

Na koniec zostawiliśmy najlepsze – niestety, ta restauracja znajduje się w Kołobrzegu. “Pod Winogronami” – miejsce do którego zawsze chętnie wracamy, miejsce z klimatem, świetnym jedzeniem i miłą obsługą (która potrafi zapamiętać nawet najbardziej skomplikowane zamówienia – polecamy sprawdzić!). Lokal znajduje się przy nabrzeżu portu w Kołobrzegu, niedaleko latarni. Restauracja zaskakuje swoich gości przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, wykwintnością podawanych dań i zaskakującym stylem.

Najlepiej jednak samemu rozpalić grilla i grillować wspólnie z innymi wczasowiczami! Grillować na naszej polanie można bez przeszkód a następnie zjeść przy stole na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni!

Gastronomiczna mapa Dźwirzyna

Niektóre punkty pojawiają się i znikają każdego roku dlatego tradycyjna mapa szybko staje się nieaktualna – przygotowujemy dla Was mapę multimedialną gdzie zaznaczymy najlepsze miejscówki! Już wkrótce dostępna na stronie Róży Wiatrów.