O jeziorze

Nazwa jeziora pochodzi od rzeki Regi, która niegdyś w całości wpływała do jeziora. Dzieli się na dwie części, dużą i płytką po wschodniej stronie, oraz małą i głębszą po stronie zachodniej. Do jeziora przylega stanica wodna z domkami campingowymi. Atrakcją jest Diabelski Wigwam, gdzie wieczorem odbywają się ogniska z pieczeniem prosiąt i kiełbasek. Jezioro Resko Przymorskie połączone jest z morzem kanałem o długości 1,3 km, przy którym usytuowany jest nowoczesny port rybacki oraz przystań jachtowa i windsurfingowa. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym lub wypożyczyć sprzęt pływający. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania – bogate jest w płocie, leszcze, węgorze, szczupaki, sandacze, okonie, liny, karpie i inne.

Jezioro Resko w Dźwirzynie

Wędkarstwo

Wody jeziora Resko Przymorskie nie należą do PZW tylko PGRyb Mielno. Opłatę za wędkowanie można wnieść na każdej poczcie w okolicy, gdzie są osobne druki wpłat. Koszt zezwolenia na 14 dni to koszt około 35 złotych. Jezioro posiada okrągły kształt i dzieli się na dwie części, dużą i płytką po wschodniej stronie, oraz małą i głębszą po stronie zachodniej. Średnia głębokość wody w akwenie to 2 metry.

Wędkarstwo na Jeziorze Resko w Dźwirzynie

Róża Wiatrów o Jeziorze Resko

Płytkość jeziora stanowi spory atut jeśli dopiero rozpoczynamy zabawę ze sportami wodnymi. Można się tu bez przeszkód uczyć się windsurfingu, wypłynąć na “głębsze” wody kajakiem bądź łodzią, które można wypożyczyć w przylegających do jeziora ośrodkach. Resko to raj dla ornitologów, są tu siedliska wielu gatunków ptactwa wodnego. Jeśli chodzi o wędkarstwo na jeziorze Resko polecamy łowić ryby z łodzi, ponieważ brzegi są płytkie oraz mocno pozarastane. W wodzie leży kilka poniemieckich wraków samolotów, które mogą być atrakcją przy dobrym świetle, ale na które trzeba uważać przy wędkowaniu. Polecamy zasadzić się nocą na węgorza! Życzymy połamania kija!