O Kołobrzegu

Historia Kołobrzegu jest długa i interesująca, ponieważ jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, które istniało już w VIII wieku, gdzie funkcjonował gród obronny słynny na całe Pomorze (pierwotna lokalizacja na terenie dzisiejszej wsi Budzistowo). Ze względu na jej długość, nie będziemy jej tutaj przytaczać, jednak ze względu, że jest ona niezwykle ciekawa zapraszamy do zapoznania się z Historią Miasta na stronie miasta – miasto.kolobrzeg.eu.

Spacerem po Kołobrzegu

Nic nie zastąpi prawdziwego spaceru – ale jeśli chcecie, na stronie kolobrzeg.spacerem.pl możecie odbyć spacer wirtualny nie odchodząc od komputera.

Róża Wiatrów o Kołobrzegu

Dźwirzyno znajduje się około 12 kilometrów od Kołobrzegu, gdzie dojechać można bez problemu, zwłaszcza w sezonie letnim, korzystając z jednego z wielu przewoźników BUS lub PKS. Właśnie ta bliskość miasta powiatowego sprawia, że wręcz grzechem jest go nie odwiedzić podczas odpoczynku w Dźwirzynie. Nam w Kołobrzegu podoba się przede wszystkim starówka z latarnią morską i mnóstwem knajpek w których zjemy smaczne posiłki. Warto zobaczyć również Kołobrzeską Katedrę i Plac Ratuszowy.

Do Kołobrzegu możemy wybrać się również na zakupy – jeżeli chcemy zaoszczędzić mamy do wyboru Kaufland, LIDL czy Biedronkę. Sklepy z odzieżą znajdziemy za to w Galerii HOSSO oraz w jej pobliżu, np. ul. Duobis.

Amatorzy militariów nie mogą przejść obojętnie obok Muzeum Oręża Polskiego, a dla imprezowiczów wieczorami swoje progi otwierają liczne kluby i dyskoteki.

klub w Kołobrzegu