Kilka słów

W Dźwirzynie, podobnie jak w całym pasie nadmorskim gminy Kołobrzeg, mamy wybrzeże typu wydmowego o niewielkiej wysokości (ok. 15 m n.p.m.). Szeroka, dochodząca miejscami do 60 m plaża, przez wielu turystów jest uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.

Plaża naturystów

Plaża położona w połowie odległości pomiędzy Dźwirzynem a Grzybowo. Idąc od Dźwirzyna najpierw miniemy kuracjuszy i ich pomarańczowe oznakowane parawany należące do Hotelu Senator, następnie po 20 minutach marszu wzdłuż plaży zobaczymy pierwszych naturystów. Od strony lądowej najlepiej dojechać do Hotelu Senator, wyjść na plaże głównym wyjściem i kierować się na prawo. W opinii naturystów plaża jest naprawdę godna polecenia. Czasem tylko brzegiem morza przechadzają się niegroźni “tekstylni” spacerowicze. A gdy znudzi nam się już gołe wylegiwanie na plaży, można zrobić sobie spacer do oddalonego o 6 km Kołobrzegu (1,5 godziny marszu plażą).

Róża Wiatrów o plaży w Dźwirzynie

W naszym odczuciu jest to najpiękniejsza plaża na całym wybrzeżu! Wszystko jest tu lepsze – słońce, woda, piasek, parawany! Plaża jest niezwykle szeroka i piaszczysta – brak tutaj kamieni przy wchodzeniu do wody, a co najważniejsze – jest również bardzo czysta!